dimarts, 25 de juny de 2019

Un tomb pel planeta

PROGRAMA: LES RUTES DEL SO - DATA: 26.06.19

UN TOMB PEL PLANETA

1.    “Bella Ciao” – Alegria e Liberta & Valtonyc (Alegria e Liberta, 2019). Bèlgica.
2.    “Camannachd Ghlaschu” – Mary Ann Kennedy (Glaschu, 2019). Escòcia.
3.    “Ensen Dhaif” – Emel Mathlouthi (Ensen, 2017). Tunísia.
4.    “Kayeba Khasso” – Djeneba & Fousco (Kayeba Khasso, 2017). Mali.
5.    “Jai Ganesh” – Anandi Bhattacharya (Joys Abound, 2018). Índia.
6.    “O Vai” – Te Waka (Havili, 2011). Arxipèlag de Tokelau/Oceania.
7.    “Bourbon Hound” – Della Mae (The Butcher Shoppe, 2019). Massachusetts/EUA.
8.    “Claroscuro” – El Afronte Orquesta Típica (Tango Argentino Today, 2019). Argentina.
9.    “Com Avui” – Donallop (Crisàlide, 2019). Mallorca/Illes Balears.
10. “Flamarada” – Companyia Elèctrica Dharma (Flamarada, 2019). Catalunya.

COMIAT

11. “Als teus ulls” (In your eyes) – Mario Muñoz, Lluís Llach, i Gemma Humet (Catalunya), Peter Gabriel (Anglaterra), i Joan Baez (EUA).


ALBERT REGUANT (Les Rutes del So) és membre del WORLD MUSIC CHARTS EUROPE www.wmce.de. Associat a la Unió Europea de Radiodifusió (UER-EBU).

ÀNNIA MIR. Locutora i tècnica de so.

Top ten juny 2019


ALBERT REGUANT - Ona de Sants Montjuïc de Barcelona (Catalunya)

TOP TEN de “Les Rutes del So”                               17  JUNY 2019


1.     FLAMARADA
Cia. Elèctrica Dharma,        Catalunya,                               RGB.

2.     GLASCHU/GLASGOW
Mary Ann Kennedy,           Escòcia,                         ARC Music.

3.     VILDALUODA/PETJADA SALVATGE
Vildá,                                 Poble Sami/Finlàndia,    Bafe’s Factory.

4.     KAR YAGAR
Derya Yildirim & Grup Simsek,   Turquia/Holanda, Catapulte.

5.     THE POINT OF ARRIVAL
Carrie Newcomer,              Indiana (EUA),              Available Light.

6.     VARIÁCIJAS/VARIACIONS
Lata Donga,                        Letònia,                          CPL Music.

7.     SONGS  OF  OUR  NATIVE  DAUGHTERS
R.Giddens, L.McCalla,A.Kiah & A.Russell, EUA/Haití/Canada, Smithsonian F.

8.     U.F.O.F
Big Thief,                           New York (EUA),          4AD Records.

9.     CRISÀLIDE
Donallop,                           Mallorca (Illes Balears), Satelite K.

10. VISUMA VIZOSÂ TUMPSA
Zeme,                                 Letònia,                          CPL Music.

11. WHAT WILL WE DO
Lula Wiles,                        Maine (EUA),      Smithsonian Folways.

12. DESIGNER
Aldous Harding,                Nova Zelanda,                4AD Records.